Jak to jest z działkami na sprzedaż

Jak to jest z działkami na sprzedaż

Zachodzę w głowę od pewnego czasu, czy faktycznie mam się starać i kupować mieszkanie (oczywiście kredyt), czy jednak odkładać pieniądze i siedzieć na wynajmie. Niby mogą mnie wyrzucić, ale wtedy zawsze mogę znaleźć coś innego.

Jak Wy sądzicie?

Kruk

Posty: 30

 
Cześć.

Widzę, że nie ja jedyna mam takie dylematy :-) Jednakże sama jeszcze nie doszłam do konsensusu ze swoimi myślami, więc i Tobie nic nie doradzę. To, co jest ważne to obliczenie swojego budżetu i zrobienie prognozy finansowej. W końcu działki, mieszkania czy domy znajdują swoich kupców.

DevilScream

Posty: 31

 
Trudne pytanie niestety.

Sam bym chciał wiedzieć co zrobić... nie mogę wynajmować do końca życia, ale obecne zarobki nie pozostawiają mi innego wyboru. Po prostu trzeba śledzić ogłoszenia. Ewentualnie można się "czaić" na licytacje komornicze, choć one nie są często.

didiw

Posty: 29

 
Witam Serdecznie.
Po pierwsze systematyczność i oszczędzanie. O ile będziesz oszczędzać systematycznie to wierz mi, że kupisz wymarzony dom czy działkę. Nieruchomości nadal tanieją, więc warto sobie zrobić prognozę kosztów.

Darjusa

Posty: 18

 
Obecnie trudno jest kupić mieszkanie. Dobre mieszkania są bukowane już zanim powstanie budynek, a same zabukowanie wiąże się z kosztami rzędu kilkunastu bądź kilku dziesiątek tysięcy.

Cieszę się, że ja mam gdzie mieszkać.

Klasowe34

Posty: 17

 
Coś słabo sobie wyobrażam przyszłość naszych dzieci. Mieszkania są strasznie drogie, życie także a zarobki wciąż marne.

KSalen

Posty: 27

 
U mnie w Kielcach ostatnio jakby jest więcej mieszkań z drugiej ręki niż wcześniej. Nie wiem czy to oznacza, że ludzie się przeprowadzają do nowszych, czy wyjeżdżają z kraju.

pg6312

Posty: 16