kursy lotnicze, gdzie szukać ?

kursy lotnicze, gdzie szukać ?

Długo trwa kursy na pilota z licencją turystyczną? Wiem, że licencja rekreacyjna też jest, ale mnie interesują nieco większe samoloty. Może macie jakąś szkołę, która jest w stanie mi w tym pomóc? Czekam na odpowiedzi.

Wariat

Posty: 1

 
Bez problemów można się zapisać na kursy lotnicze dla pilotów rekreacyjnych. Wtedy można zabrać cztery osoby, a sam samolot gotowy do startu nie może przekraczać dwóch tysięcy kilogramów. Jeśli ma być większy to już jest potrzebna inna licencja.

Boss

Posty: 10

 
W ośrodku szkolenia lotniczego https://szkolapilotazu.pl można uzyskać wszystkie odpowiedzi. Mają tam różne kursy dla amatorów i profesjonalistów.

Dzidzia

Posty: 7

 
Nie każdy lubi latać, natomiast podobno jak się steruje samolotem we własnym zakresie to jest w przeciwnym wypadku . Tak samo nie każdy lubi, jeżeli ktoś siedzi za kierownicą. Tutaj podobno działa to w taki sam sposób, natomiast nie mogę tego potwierdzić, bo nie latałem.

Dumer566

Posty: 6

 
Mam licencje pilota turystycznego. Mogę pilotować samoloty, jakich masa startowa nie przekracza 5700 kilogramów. Jestem bardzo zaspokojony. Tej wolności nie da się po prostu opisać.

Mr Frog

Posty: 7

 
Samo szkolenie lotnicze to nic, ale zdanie egzaminu to już jest wyzwanie. Trzeba stanąć przed komisją i trzeba odpowiadać z dziewięciu przedmiotów. Mnie by się nie chciało aż tyle uczyć, dlatego to nie jest dla mnie.

Oszalynii

Posty: 4

 
Z tego, co wiem licencje pilota można pozyskać, ale trzeba też dużo się uczyć. Obecnie każdy może do takiego kursu pochodzić z tym, iż nie wszyscy od razu zaliczają.

Lalka

Posty: 7