Skalniak, proszę o pomoc

Skalniak, proszę o pomoc

Witam. Chcę wykonać skalniak tuż nad oczkiem wodnym. Boję się jednakże, iż kwiaty będą posiadały za wilgotno.

bogowie4

Posty: 14

 
Ten kto nie posiada ogrodu, może mówić o tym, że to w szczególności miejsce odpoczynku. Tacy ludzie nie zdają sobie sprawy z tego, ile pracy trzeba wykonywać, aby móc pozwolić sobie na taki wypoczynek. Jak nie trzeba plewić skalniaka, to wówczas trawa jest gotowa do koszenia lub trzeba grabić liście.

Anno Domini

Posty: 24

 
Budując z żoną skalniak w ogrodzie, w głównej mierze kierowaliśmy się poradami z http://skalniaki.org znajduje się tam wiele ciekawostek o ogrodnictwie.

innaret

Posty: 17

 
My podczas planowania skalniaka, zapomnieliśmy o tym, że byliny błyskawicznie się rozrastają i musieliśmy kilkukrotnie powiększać jego powierzchnię.

NeCr0

Posty: 20

 
Godząc się na stworzenie skalniaka w ogrodzie, nie spodziewałem się, że będzie on wymagał od nas tyle czasu. Co jakiś czas trzeba poobrywać pousychane gałązki, wyplewić chwasty lub dosadzić jakieś kwiaty. Niemniej jednak zawsze kiedy odpoczywam, mam z niego satysfakcję.

plusss89

Posty: 26

 
Według mnie skalniaki ogrodowe w interesujący sposób można połączyć z oczkiem wodnym. Oczywiście, aby uzyskać taki cel potrzebujemy sporego ogrodu i odpowiedniej ilości wolnego czasu.

Jednak warto poświęcić się i zrobić coś takiego, bo wygląda to naprawdę przepięknie. Do utrzymania wody można użyć maty.

Torbunie24

Posty: 5

 
Ja jestem takiego zdania, że na skalniaki ogrodowe powinno się wybierać tylko i wyłącznie wieloletnie byliny, jakie na dodatek powinny szybko rosnąć, aby w krótkim czasie pokryć całą powierzchnię kamieni.

jarcio00

Posty: 18